Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

4 sposoby w jakie seks pomaga w nauce języka angielskiego

Seks pomaga w nauce języka angielskiego ponieważ jest zbawienny dla naszego ciała i ducha. Czy wprowadzanie tego tematu do metodyki zajęć jest jednak dobrym pomysłem?

Zakładam, że wszyscy czytelnicy są już dorośli i nie potrzebują wprowadzenia o pszczółkach i bocianach. Zajmijmy się tu wpływem seksu na naukę języka angielskiego.

Seks pomaga w nauce języka angielskiego ponieważ jest zbawienny dla naszego mózgu, ciała i samopoczucia. Poszła nawet plotka, że Unia Europejska od 2003 roku obrała 7 czerwca na międzynarodowy dzień seksu, by świętować jego dobroczynny wpływ. Używanie seksu jako szkolnej metody dydaktycznej pozostaje jednak nadal pomysłem dosyć kontrowersyjnym.

Czy seks pomaga w nauce języka angielskiego na lekcji?

Wszyscy pamiętamy „Spalam się” Kazika, odzie o miłości do jego nauczycielki języka angielskiego. Bez wątpienia inspiracja jest źródłem niesłychanego rozwoju, czy jednak aby na pewno seks pomaga w nauce języka angielskiego na lekcji (oczywiście nie mam tu na myśli samej aktywności, ale nawiązania tematyczne)?

Często jako nauczyciele staramy się urozmaicić zajęcia, wprowadzić elementy gry i zabawy do lekcji. W geście rozpaczy możemy czasami sięgnąć po środek ostateczny, nawiązać do seksu. Budzą się nawet ostatnie ławki i nauka zaczyna być przyjemnością. Seks pomaga w nauce języka angielskiego w ten sposób, że pomaga budować silne skojarzenia. Zapamiętujemy lepiej wszystko to, co mocniej nas stymuluje, jest dla nas ważne. Trudno natomiast zapamiętać rzeczy, które są nieistotne i nudne.

Nie można jednak z tym przesadzić. W badaniach naukowych odkryto, że gdy informacje nie związane z głównym tematem (tu będzie to nauka języka angielskiego) sięgają 30%, nawet jeśli dotyczą seksu to nie pomagają już w nauce języka angielskiego. Okazuje się, że uczniowie pamiętają tyle samo nudnych, co ciekawych rzeczy jeśli chodzi o wiedzę ogólną. Co ciekawe, jeśli chodzi o wiedzę stosowaną, dodatkowe „urozmaicenia” mogą wręcz rozpraszać uczniów i obniżać ich wyniki.

seks pomaga w nauce jezyka angielskiego

Dotyczy to jednak informacji nie związanych z tematem. Skoro jednak powtarzamy zdania, czy przerabiamy czytanki, to dlaczego miałyby one nie być ciekawe? Nawet jeśli będą tak samo skuteczne, to chyba lepiej mieć fajne zajęcia niż nudne!

Jeśli jednak znajdziecie kolejny cudowny kurs języka angielskiego przez seks w dwa tygodnie – nie polecam. Nie znaczy to wcale, że seks jako taki nie pomaga w nauce języka angielskiego!

4 sposoby w jakie seks pomaga w nauce języka angielskiego

seks pomaga w nauce języka angielskiego

Mądrzejesz

Naukowcy z uniwersytetu w Maryland odkryli, że od seksu przybywa szarych komórek. Regularny seks stymuluje neurony w mózgu. W ten sposób rośnie hipokamp, obszar odpowiedzialny za długofalowe gromadzenie informacji. W ten sposób też seks chroni nas przed demencją. Co ciekawe, nawet gdy poprzez regularny seks wytworzyliśmy już dodatkowe neurony, abstynencja seksualna może zniweczyć cały nasz trud.

Badania potwierdzają holenderscy naukowcy. Nie tylko myszy, ale również ludzie uprawiający regularny seks maja lepszą pamięć, łatwiej potrafią przypomnieć sobie wydarzenia z przeszłości.

Badacze z Uniwersytetu Rutgers od 25 lat badający kobiecy orgazm odkryli, że pobudza on aż 30 obszarów w mózgu. Dziewczęta po seksie „świecą” nie tylko radością, ale tez na skanach fMRI! Oczywiście wiąże się to z dopływem składników odżywczych i tlenu do mózgu, w tym Dehydroepiandrosteron (DHEA), który oprócz gamy właściwości zdrowotnych dobrze wpływa na pamięć.

Co ciekawe, Sudoku działa dużo gorzej. Wybór jest chyba prosty!

Seks chroni przed stresem

Stres i związane z nim rozproszenie negatywnie wpływają na koncentrację. Seks pomaga w nauce języka angielskiego, ponieważ według badań chroni mózg przez hormonem stresu (kortykosteron).

W czasie seksu w zamian dostajemy pyszny koktajl z hormonów i neuroprzekaźników, w tym oksytocynę (hormon związku), dopaminę (hormon dobrego humoru) i serotoninę (hormon spokoju). Zapomnij o kawie i energetykach!

Z tego samego powodu też ludzie regularnie uprawiający seks rzadziej borykają się z depresją, w trakcie której nauka jest praktycznie niemożliwa.

Oprócz tego nadmierne nabuzowanie seksualne może być bardzo rozpraszające, więc może lepiej podzielić się z ukochaną osobą swoim seksualnym nadmiarem, by spokojnie móc skoncentrować się na nauce!

seks pomaga w nauce języka angielskiego

Seks rozwija umiejętność analitycznego myślenia

Wydawało Ci się, że seks rozwija tylko umiejętność pisania wierszy? Nic z tych rzeczy! „Zakochani wybiegają myślami daleko w przód, przez co rozwijają holistyczną zdolność kreatywnego myślenia. Natomiast sam seks pozwala skoncentrować się na konkretach aktualnej sytuacji, co wzmacnia zdolność analitycznego myślenia” mówią naukowcy.

Seks otwiera nas na ludzi

Największym problemem w nauce mówienia po angielsku jest strach przed mówieniem. Dlatego seks pomaga w nauce języka angielskiego ponieważ otwiera nas na ludzi i interakcje. Zdaniem naukowców z Montreal Concordia University  dzieję się tak za sprawą wydzielanej podczas seksu oksytocyny, która sprawia że stajemy się bardziej towarzyscy i rozluźnienie w międzyludzkich kontaktach. Co więcej hormon ten sprawia, że mniej obawiamy się wykluczenia społecznego („nie będą mnie lubić bo źle użyłam present perfect”). Dokładnie tego potrzebujemy, by bez obaw mówić po angielsku!

A czy Waszym zdaniem seks pomaga w nauce języka angielskiego?

Jakie są Wasze… doświadczenia w tym temacie?

Podobał Ci się tekst - podziel się nim z innymi!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (325 głosów, średnia ocena: 5,00 )
Loading...