← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

Praca z językiem angielskim jest lepiej płatna, a jakość życia wyższa

Wraz z rozwojem globalizacji, urbanizacji i internetu znajomość angielskiego nie ogranicza się jedynie do wykształconych wyższych klas, lecz stał się umiejętnością większości obywateli zamożnych społeczeństw. Dziś nie tylko praca z językiem angielskim jest lepiej płatna, ale podnosi też jakość Twojego życia.

Nowa lingua franca

Angielski stał się językiem całego świata, najpierw wraz z rozwojem brytyjskiego imperium, potem za sprawą rozkwitu Stanów Zjednoczonych. Zastąpił język francuski w roli mowy, którą posługują się dobrze zarabiające elity.

Również na poziomie osobistym praca z językiem angielskim oznacza wyższe zarobki w porównaniu do ludzi o podobnych kwalifikacjach, lecz nie znających angielskiego.

Organizacja English First przeprowadziła największe na świecie badania znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach. Wyraźnie wynika z nich, że praca z angielskim wiąże się z wyższymi zarobkami i jakością życia.

Praca z językiem angielskim jest lepiej płatna

 praca z językiem angielskim

Na wykresie tym widzimy, że ilość tysięcy dolarów zarabianych rocznie wyraźnie wzrasta wraz z poziomem znajomości języka angielskiego. Ludzie władający tym językiem mogą liczyć na lepiej płatną pracę, a całe kraje lepiej się dzięki temu rozwijają. Dzięki lepszej sytuacji ekonomicznej państwa z kolei dalej wzrasta ogólna znajomość języka u jego mieszkańców.

Jednym słowem ucząc się angielskiego pomagasz rozwijać się nie tylko sobie, ale wszystkim wokół!

Angielski dla biznesu

Jeśli firma lub cały kraj pragnie pozyskać inwestycje, kontakty handlowe i stymulować rozwój gospodarczy, to musi zadbać o stworzenie przyjaznego biznesowi środowiska. Oznacza to między innymi powszechną znajomość języka angielskiego. Na przykład wiele firm założonych w nie anglojęzycznych krajach (np. Samsung czy Renault) przyjęło języka angielski jako swój korporacyjny język.

Angielski podnosi jakość życia

Wskaźnik Rozwoju Społecznego ONZ mierzy poziom życia w poszczególnych krajach biorąc pod uwagę takie dane jak średnia długość życia, wykształcenie czy zarobki. Na wykresie wyraźnie widać, że jakość życia rośnie wraz ze wzrostem znajomości języka angielskiego.

praca z językiem angielskim

Angielski jest dziś podstawową umiejętnością, wpływającą na nasz poziom życia i zarobki. Nauka angielskiego jest równie ważna jak znajomość matematyki czy języka ojczystego. Biorąc pod uwagę wzrost znaczenia języka angielskiego na całym świecie w ciągu ostatnich 20 lat, spodziewać się można że wraz z wejściem na rynek pracy nowych pokoleń, znajomość angielskiego będzie z roku na rok coraz ważniejsza.

Chyba więc warto uczyć się języka angielskiego!

Zgadzasz się? Zacznij naukę angielskiego online ze Speakingo już teraz!

lub podziel się swoją opinią w komentarzach!

Tekst na podstawie EF EPI 

Podobał Ci się tekst - podziel się nim z innymi!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (345 głosów, średnia ocena: 4,84 )
Loading...